HBOT pomáha pri …

Použitím HBOT sa vytvoril zoznam úspešnej pomoci klientom, ktorým bola diagnostikovaná jedna či viac rôznych zdravotných ochorení / komplikácií. V súčasnosti existuje viac než 120 medzinárodne akceptovaných indikácii, pri ktorých sa preukázalo použitie HBOT ako efektívne a prínosné, čo potvrdzuje veľa medicínskych štúdií.

HBOT vie pomôcť pri liečbe mozgu

Pre zlepšenie procesu zotavenia a výkonu mozgu potrebujeme zvýšiť príjem kyslíka v našom tele. Kyslík je nevyhnutný výživný element, ktorý mozog potrebuje, aby sa uzdravil. HBOT je jediná metóda, pri ktorej sa dokázalo, že ňou vieme zvýšiť proces okysličenia.

Neuropatia

Väčšina neurologických stavov je výsledkom poškodenia cirkulácie krvi a nervových vlákien. Tým sa zhoršuje schopnosť priviesť kyslík do mozgu a nervového systému. HBOT masívnym spôsobom zvyšuje absorpciu kyslíka a tým sa zaplaví nervový systém “palivom”, ktoré je potrebné k procesu liečby a uzdravenia.

HBOT posilňuje a udržiava imunitu

Veľa patogénov (škodlivé baktérie), ktoré pôsobia v našom tele sú anaeróbne (žijú a darí sa im v prostredí bez kyslíka). Väčšina našich probiotických baktérií (zdravé baktérie, ktoré tvoria náš mikrobióm) sú aeróbne (potrebujú kyslík, aby žili)! Hyperbarická oxygenoterapia (HBOT) pomáha udržiavať rovnováhu imunitného systému a mikrobiómu tým, že likviduje patogény a súčasne vyživuje naše zdravé baktérie tým, čo potrebujú pre život a prosperovanie.

Manažment zápalových procesov / obnovenie tkanív

Znižovaním negatívnych vplyvov zápalových procesov, HBOT pomáha udžiavať imunitný systém v rovnováhe a posilňuje obnovenie tkanív a uzdravenie rán: v pokožke, nervových vláknach, kĺboch, svaloch, šľachách a stenách čriev.

HBOT PODPORUJE RÝCHLE ZOTAVENIE A UZDRAVENIE

Jeden z najsilnejších benefitov, ktoré HBOT prináša sa týka uzdravenia rán. Už či ide o nahromadenie malých rán a poškodenia tkanív počas života (t.j. proces starnutia), potrebu uzdravenia rán po chirurgických zákrokoch alebo mobilizáciu kmeňových buniek, HBOT je kritickým prvkom k rýchlemu zotaveniu a podporou regenerácie.

Domov