Čo je hyperbarická oxygenoterapia (kyslíková terapia)

Hyperbarická oxygenoterapia (HBOT) je liečba, pri ktorej klient dýcha vzduch obsahujúci rôzny objem kyslíka počas pobytu v komore so zvýšeným tlakom, vyšším než 1 atmosféra. Uzdravujúca moc kyslík nie je ničím novým. Už pred 350 rokmi sa v minulosti zaznamenalo použitie hyperbarickej terapie. Úplne prvá hyperbarická komora bola vytvorená v roku 1662. Klinické použitie HBOT začalo približne uprostred 19. storočia. V období rokov 1960-1969 začali štúdie poukazovať na široké pole blahodarných a prospešných účinkov na zdravie využitím HBOT. V súčasnosti existuje viac než 150 medzinárodne uznaných chorôb, pri ktorých sa preukázal efektívny a blahodárny dopad HBOT počas liečby.

Je hyperbarická oxygenoterapia (HBOT) bezpečná?

HBOT je bezpečná alternatíva k mnohým možnostiam liečby, ktoré sa dnes pacientovi ponúkajú. Niektorí pacienti sa zmieňujú o miernom narastajúcom tlaku v ušiach pri HBOT. Tento pocit je podobný tomu, čo pasažier cíti v ušiach pri vzlete alebo pristávaní lietadla. Odporúčame konzultovať túto záležitosť s obsluhou HBOT.

Je HBOT bezpečná pre deti?

Pri deťoch, ktoré použili HBOT vidíme úžasné výsledky týchto terapií. V skutočnosti, výskum HBOT pri deťoch, ktoré utrpeli zranenia mozgu, čelia oneskorenému rozvoju a schopnosti sa učiť, majú autizmus alebo genetické poruchy, preukazuje pozitívne výsledky a svetlú budúcnosť.

Je HBOT bezpečná pre staršie osoby?

Rozhodne áno. HBOT je skvelá voľba pre tých, ktorý sú už v pokročilom veku. HBOT poskytuje neskutočnú podporu, ktorá pôsobí proti starnutiu. V skutočnosti nový výskum naznačuje, že hyperbarické okysličenie spomaľuje apoptózu (smrť buniek) a pomáha pri diabetickej neuropatii, demencii, Alzheimerovej chorobe a prispieva k celkovej životnej energii a uzdraveniu.

Domov